Jako papaganı almak istiyorum apartman dairesinde beslenir mi?

eseten

New member
Üye
Öncelik web sayfası hayırlı olsun kırmızı kuyruklu jako papağanı beslemek istiyorum fakat bazı tereddütlerim var bunlar;
1-Apartman sakinlerini rahatsız edecek kadar ses çıkarır mı yada ottuguvzaman sesi yüksek mi?
2- çalışan bir insanım dolayısı ile hayvan beni sabah erken ise giderken ve akşamları saat 6 dan sonra görecek onun haricinde yazın gündüzleri hep yalnız olacak fakat kışın ben olmasam bile annem evde olacağı için yanında oturup onunla oyalanacaktir bu sebepten ötürü papağan tüylerini yolar mi yada psikolojisi bozulur mu?

Bu konuda özellikle tecrübesi olanların fikrini almak isterim uzun yıllardan beridir muhabbet kusu besliyorum :=)

Elektrikçifikret

New member
Üye
Bende 5 yaşında var. Daha yeni aldım. Sabahları 6 da kalkıp günaydın diyor ve ıslık çalıyor. Büyük ihtimal bir önceki sahibi sabahları o saatte kalkıyor. Apartman dairesinde ufaktan anlayışlıysa komşuların bence bir sıkıntı yaşamazsın. Benimki o kadar ses çıkarttığı halde daha bir tepki almadım. Ve ben sitede oturuyorum.

JABİ

New member
Üye
Kakadu gibi ses çıkarmaz.Evde yalnız kalıcaksa gün içerisinde oyalanabileceği oyuncakları olursa onu mutlu eder diye düşünüyorum. Çalışma konusunda da çok haklısın fazla vakit ayıramazsınız ama önemli olan saatlerce vakit geçirmek değil kaliteli vakit geçirmektir. Psikolojik sorun yaşayacağını sanmam ki bu tip davranışlar zaman içerisinde ortaya çıkar, sen de farkedersin zaten.

eseten

New member
Üye
Kakadu gibi ses çıkarmaz.Evde yalnız kalıcaksa gün içerisinde oyalanabileceği oyuncakları olursa onu mutlu eder diye düşünüyorum. Çalışma konusunda da çok haklısın fazla vakit ayıramazsınız ama önemli olan saatlerce vakit geçirmek değil kaliteli vakit geçirmektir. Psikolojik sorun yaşayacağını sanmam ki bu tip davranışlar zaman içerisinde ortaya çıkar, sen de farkedersin zaten.
Youtube da papağan videolarını izlediğim kadarıyla jakolar macar yada kakadular gibi yüksek ses çıkarmıyor onun haricinde macar cinsi papağan besleyen birisine sordum oda sizin dediginizi söyledi kafesinde gün içerisinde oylanacağı oyuncakları olursa sıkılmazmış kafesi büyük olsun yâda 1 odayı ona verin dedi ben zaten kendi odamı ona tahsis edeceğim:=) ama ben yokken kafesinde kalsın kafesi açık bırakırsam odayı talan eder batırır ben varken yapsın en azından. Kaliteli zaman geçirme dusuncenizde cok yerinde bir tespit olmuş, şu an bir tane muhabbet kuşum olduğu için almaya cesaret edemiyorum...

JABİ

New member
Üye
Ben de ileri ki zaman da sahiplenirim diye düşünüyorum sizin gibi, şu an bir tane yaramaz muhabbet kuşum var :)